Play'e Nasıl Başvurabiliriz?

Play'e Nasıl Başvurabiliriz?

Gelirini belgeleyebilen kişiler kefilsiz olarak en yakın Yapı Kredi şubesinden veya PLAY boşluk TC kimlik numarası yazıp Turkcell, Avea, Vodafone 4421'e SMS göndererek Play kart'a başvuru yapabilirler. Mevcutta Worldcard’ı olanlar şube, internet bankacılığı ve çağrı merkezi kanalları aracılığı ile mevcut kartlarını Play kart’a dönüştürebilirler.

Kefilsiz Öğrenci Başvuru Prosedürü

18 yaşını doldurmuş ve Türkiye'deki tüm üniversitelerin 4 yıllık lisans ve yüksek lisans öğrencileri ile Finans-Bankacılık ve Sigortacılık Meslek Yüksek Okulu, Hemşirelik Sağlık Yüksek Okulu ve Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu'nda (BESYO) okuyan meslek yüksek okulu öğrencileri Play karta kefilsiz olarak başvurabilir. Play karta kefilsiz başvuracak üniversite öğrencileri için maksimum 1000 TL limit tahsisi yapılacaktır.

Başvuruda bulunan öğrencilerin Play Başvuru Formu'nu eksiksiz doldurarak, Kredi Kartı Üyelik Sözleşmesi'ni imzalamaları ve Nüfus cüzdanı, sürücü belgesi ya da pasaportun fotokopisi ve Son öğretim yılına ait öğrenci kimlik belgesinin fotokopisini ibraz etmesi gerekmektedir. (Başvuru sırasında bu belgelerin asıllarının gösterilmesi gerekmektedir.)

Kefilli Öğrenci Başvuru Prosedürü

Öğrenci tarafından doldurulacak ve imzalanacak Play Başvuru Formu'na ek olarak, kefilin de "Kefalet Formu"nu eksiksiz doldurması ve "Kefalet Sözleşmesi"ni imzalaması gerekmektedir.

Öğrenciden yukarıda belirtilen belgelerin yanında, kefilinde de aşağıdaki belgeleri iletmesi gerekmektedir.

  • Nüfus cüzdanı, sürücü belgesi ya da pasaportun fotokopisi
  • Gelir belgesi
  • Ücretli çalışanlar için son aya ait maaş bordrosu
  • Serbet meslek sahipleri için son yıla ait tasdikli vergi levhasının fotokopisi (tüzel kişilik ise ortaklığı gösteren Ticaret Sicil Gazetesi fotokopisi)