Senin İçin Buradayız

Otoyol ve köprülerde Yapı Kredi HGS'ni kullan, gişelerde beklemeden geç!

Otoyol ve köprü geçişlerinde kullanılan HGS (Hızlı Geçiş Sistemi), kolay, hızlı ve indirimli geçiş yapmayı sağlayan özel bir uygulamadır. Bankamızdan HGS etiketi alarak, HGS'nin avantajlarından hemen faydalanmaya başlayabilirsin. Üstelik, artık HGS’ni İstanbullines’ın sunduğu Eskihisar-Tavşanlı hattında feribot seyahatlerinde de kullanabilirsin.

Nasıl Başvurulur?

Yapı Kredi şubelerine başvurarak HGS etiketini anında teslim alıp kullanmaya başlayabilirsin. Ayrıca Yapı Kredi İnternet Şubesi’nde Başvurular - HGS Başvuruları adımından, Yapı Kredi Telefon Bankacılığı'ndan 6-5 tuşlaması ile ya da cep telefonundan HGS yazıp boşluk bırakarak TC kimlik numaranı 4454’e SMS göndererek Yapı Kredi HGS başvurusunda bulunabilir, HGS etiketinin adresine ücretsiz olarak teslim edilmesini sağlayabilirsin.
Yapı Kredi HGS alabilmek için Yapı Kredi kredi kartın veya vadesiz mevduat hesabın olması gerekmektedir.

Nasıl kullanılır?

HGS etiketini, aracının ön camına monte etmen gerekmektedir. Yapı Kredi HGS ile paralı otoyol ve köprülerde, HGS'ye ayrılmış gişelerden aracınla durmaksızın geçiş yapabilirsin. HGS gişesinden geçtiğinde geçiş ücretinin ödenip ödenmediği HGS gişelerindeki elektronik panelden görülebilmektedir.

Otomatik yükleme talimatı nasıl verilir?

 • Yapı Kredi HGS ürününe otomatik yükleme yapılması için Play kartından veya vadesiz mevduat hesabından talimat verebilirsin.
 • Yapı Kredi HGS'ni aldığın sırada etiketine yükleme yapman, otomatik yükleme talimatı vermen, minimum HGS bakiyesi ve otomatik yüklenecek tutarları belirlemen gerekmektedir. Bu tutarlar PTT’nin belirlediği miktarların altında olmamalıdır.
 • HGS bakiyen belirlemiş olduğunuz bakiyenin altına düştüğünde, seçtiğin otomatik yükleme tutarı kadar bakiye HGS'ne yüklenir. Böylece HGS bakiyeni kontrol etmeden rahatça seyahat edebilirsin.
 • PTT tarafından belirlenmiş olan minimum ilk yükleme tutarı, HGS bakiyesi ve yükleme tutarları aşağıdaki şekildedir.
 • İstanbullines’ın sunduğu Eskihisar-Tavşanlı feribot seferlerine HGS ile ödeyerek giriş yapmak isteyen müşterilerin, otomatik yükleme talimatlarını sefer ücreti tek seferde HGS’nin mevcut bakiyesinden karşılanabilecek şekilde daha yüksek tutarlı belirlemiş olmaları gerekmektedir. Özellikle bu hattı düzenli kullanacak müşteriler için geçiş esnasında sorun yaşanmaması için bakiye kontrolü önem taşımakta olup, geçiş esnasında HGS içerisinde yeterli bakiye bulunmaması durumunda HGS ile giriş mümkün olmayacaktır. İstanbullines Eskihisar-Tavşanlı feribot fiyat tarifelerini görüntülemek için tıkla!
  1. Sınıf Araç 2. Sınıf Araç
İlk yükleme tutarı 30 TL 37,5 TL
Minimum HGS bakiyesi 15 TL 20 TL
Otomatik Yükleme Tutarı 15 TL 20 TL

HGS satış sözleşmesine ulaşmak için tıkla!

Hızlıcep nedir?

Kartınla vereceğin bir talimatla, istediğin an, istediğin yerde bir kısa mesajla Turkcell Hazır Kart TL paketi yüklemeni sağlayan bir hizmettir. Hızlıcep talimatı vermek için 444 0 444 Yapı Kredi Telefon Bankacılığı'nı arayabilir, Yapı Kredi İnternet Şubesi’ni ziyaret edebilir veya Yapı Kredi şubelerine uğrayabilirsin. Başvurunuzda, talimat vermek istediğin Turkcell Hazır Kart telefon numarası ve Play kart bilgilerini belirtmen yeterlidir.

Hızlıcep'le nasıl TL paketi satın alınır?

Talimat verdiğin Turkcell Hazır Kart numarasından istediğin paket ismini yazarak kısa mesajla 4422'ye göndererek satın alabilirsin. Örneğin standart paketi yüklemek için standart yazıp, kısa mesajla 4422'ye göndermen yeterlidir. TL paketi yüklemek için 4422'ye göndereceğin her mesaj
1 SMS / 0,65 TL olarak ücretlendirilecektir.

Satın alınan TL paketleri ne zaman yüklenir?

Gönderdiğin kısa mesajda bir hata yoksa, TL paketin Turkcell tarafından anında yüklenir. Hatalı mesaj göndermeniz durumda ise TL paketleri hattına yüklenmeyecek ve ücretsiz hata bildirim mesajıyla tarafına bilgi verilecektir.

Hızlıcep'le hangi TL paketleri satın alınabilir?

Satın alınacak TL paketi olarak Turkcell'in Standart, Avantaj, Süper, Süper Plus ve Mega paketlerinden birini seçebilirsin.

Hızlıcep Hesap Özeti'nize nasıl yansıyacak?

Hızlıcep'le yüklenen TL paketi bedelleri Play kart Hesap Özeti’ne harcama olarak yansıyacaktır.Üstelik Hızlıcep hizmetiyle, her paket yüklediğinde paket bedeli üzerinden puan da kazanırsın! Bir Turkcell Hazır Kart numarasına maksimum 900 TL değerinde paket yüklenebilir.

Play kart ile otomatik fatura ödeme talimatı vererek; su, elektrik, telefon, doğalgaz, Yapı Kredi Sigorta Poliçelerini ya da Turkcell, Avea cep telefonu fatura ödemelerini gerçekleştirebilirsin. Turkcell, Avea ve Yapı Kredi Sigorta kurumlarına ait faturalardan işlem ücreti alınmaz.

Bu sayede fatura tarihini kaçırmaz, nakitin olmasa bile ödeme yapmış olursun. Fatura ödemelerin tıpkı diğer alışverişlerin gibi Play kartına yansıdığından, tüm faturalarını Hesap Özeti’nden veya Yapı Kredi İnternet Şubesi üzerinden düzenli olarak takip edebilirsin.

Play kartın ile Otomatik ödeme talimatı ver sen de kazan!

Talimat verebileceğin anlaşmalı kurumları sana en yakın şubemizden ya da 444 0 444 Yapı Kredi Telefon Bankacılığı'nı arayarak öğrenebilirsin.

Yapı Kredi Sigorta'nın Kasko, Süpereko, Ekokasko, İşimin, Yuvam, Can Sağlığı, VIP poliçeleri Play kart sahiplerine puan kazandırıyor.

e-Hesap Özeti talimatı vererek, aylık Hesap Özetlerinizin e-posta adresinize gönderilmesini talep edebilirsiniz.

 • 444 0 444 Yapı Kredi Telefon Bankacılığı'ndan veya Yapı Kredi şubelerinden başvuru yapabilirsiniz.
 • EKSTRE yazıp bir boşluk bırakarak TC kimlik numaranızı 4454'e SMS gönderebilirsiniz.
 • Yapı Kredi İnternet Şubesi’nden aşağıdaki adımları izleyerek de e-Hesap Özeti talimatı verebilirsiniz.
  • “Kartlarım” menüsünden “Kart Hizmetleri” kısmındaki “Diğer İşlemler ve Yetkilendirme” başlığına tıklayın.
  • e-Hesap Özeti talimatı vermek istediğiniz kredi kartınızı seçerek sağ alandaki menüden “e-Hesap Özeti”ni seçin.
  • Kayıtlı e-posta adreslerinizden birini seçerek veya yeni bir e-posta adresi ekleyerek işleminizi onaylamanız durumunda e-Hesap Özeti tanımlaması yapabilirsiniz.

Hesap Özetlerinizin doğru adrese gönderilmesi için, bankamızda kayıtlı e-posta adresinizin güncel olduğundan emin olmalısınız.

Burada sizin için çalışan bir asistanınız var...

Akıllı Asistan ile hayatınızı kolaylaştırmak elinizde... Akıllı Asistan, SMS veya e-posta aracılığı ile güncel dönem borcunuz belirleyeceğiniz tutarı aştığında, limit aşımında ya da ödeme yapmayı unuttuğunuzda size bilgi verir; son ödeme tarihinizi hatırlatır. Akıllı Asistan hizmeti sayesinde harcamalarınızı kontrol altında tutabilir, son ödeme tarihinizi atlamadan kredi kartı borcunuzu ödeyebilirsiniz.

Akıllı Asistan ile Talimat Verebileceğiniz İşlemler Listesi

Talimat verdiğiniz kredi kartınızın;

 • Hesap özetini,
 • Hesap kesim zamanını,
 • Ödeme yapılmadı bilgisini,
 • Son ödeme tarihi hatırlatmasını,
 • Limit aşım bilgisini,
 • Güncel dönem borcu belli tutarı aştığı bilgisini,
 • Kullanılabilir puan karşılığını,
 • Kullanılabilir Limitini,
 • Hesap bakiyesini

Akıllı Asistan aracılığı ile SMS ya da e posta olarak alabilirsiniz.

Worldcard'ın Akıllı Asistan hizmetinden faydalanmak için tek yapmanız gereken İnternet bankacılığı üzerinden veya 444 0 444'ü arayarak Akıllı Asistan talimatı vermek. Akıllı Asistan talimatını hemen verin, bilgilendirme mesajları ile rahat edin.

Play kartın ile dilersen tek sefer için portföyüne yatırım fonu alabilir veya seçeceğin yatırım fonlarına her ay düzenli olarak yatırım yapabilirsin. Bunun için yapman gereken tek şey, Play için "fon alım talimatı" vermek. Talimatınızı tüm şubelerimizden, Yapı Kredi Telefon Bankacılığı veya Yapı Kredi İnternet Şubesi üzerinden verebilirsin.

Detaylı bilgi için tıkla!

Artık SSK ve Bağ-Kur prim ödemelerini Play kartınla Yapı Kredi İnternet Şubesi’nden ya da Telefon Bankacılığı'ndan yapabilirsin*.

Tüm Yapı Kredi kredi kartları ile SSK ve Bağkur'a ait Sosyal Güvenlik Kurumu prim ödemelerini artık daha rahat ve hızlı bir biçimde gerçekleştirebilirsin. Şubeden yapılacak prim ödemeleri için %1 işlem ücreti yansıtılacaktır.

4 Kasım 2013 tarihi itibariyle Yapı Kredi bireysel ve ticari, kredi ve banka kartına sahip kart hamilleri; şahıs veya firmalara ait taahkuk eden SGK ödemelerini SGK web sitesi üzerinden yapabileceklerdir. Bireysel ve ticari kredi kartları ile yapılacak her bir SGK ödemesi için %1 işlem ücreti yansıtılacaktır. Banka kartı ile yapılacak ödemelerde herhangi bir işlem ücreti alınmayacaktır.

SGK web sitesi üzerinden yapılacak tüm SGK ödemeleri sadece 3D Secure ile gerçekleştirileceğinden; kart hamillerinin 3D Secure Sistemi’ne kayıt olmaları gerekmektedir. Haftasonu ve iş saatleri dışında da ödeme yapılabilecektir.

*Kredi kartı hesabından ödenen her bir Bağkur ve SSK primi için, kredi kartına işlem ücreti yansıtılacaktır. İşlem ücretini öğrenmek için tıkla.